Pretraži Veličina teksta:A+|A- Webmail

Športski savez invalida grada Splita

Športski savez invalida grada Splita
Odeska 6, 21000 Split

Vijesti

27. siječnja 2020. Plivanje

Deveti put za redom Split je bio domaćin Otvorenom prvenstvu Hrvatske plivača s invaliditetom

Protekli vikend od 25. do 26.1.2020. godine na 50-metarskom bazenu u športskom centru Poljud,  u organizaciji plivačkoga kluba „Cipal“ Split te uz pomoć Hrvatskog paraolimpijskog odbora, Hrvatskog paraplivačkog saveza, Športskog saveza invalida grada Splita i plivačkoga kluba „Mornar“ Split, održano je po osmi put u Splitu Otvoreno prvenstvo Hrvatske u plivanju za osobe sa invaliditetom „Croatia Open“ 202'.

Na prvenstvu je nastupilo 105 natjecatelja iz 14 hrvatskih klubova, kao i natjecatelji iz Austrije, BiH, Češke, Irske, Mađarske, Slovenije, Srbije i Crne Gore.

U subotu prije početka natjecanja, a nakon službenog otvaranja, dodijeljena su priznanja Hrvatskog paraplivačkog saveza za najuspješnije plivače junior/senior, juniorka/seniorka, trenera i najuspješniji klub za 2018. godinu. Sa ponosom možemo istaknuti da je naš plivač Dino Sinovčić proglašen najboljim plivačem za 2019. godinu, a njegov trener gosp. Slobodan Glavčić za najboljega trenera za 2019. godinu.

Plivači plivačkog kluba „Cipal„ Split, nastupili su u pomlađenom sastavu sa 16 natjecatelja (3 plivačice i 13 plivača). U velikoj konkurenciji, plivači PK „Cipal“ Split, osvojili su 28 medalja (12 zlatnih, 8 srebrenih i 8 brončanih), čime smo nakon „Natatora“ Zagreb, drugi najuspješniji klub na održanom Prvenstvu, što pokazuje kvalitetan rad našeg kluba.

Osvajači medalja na Prvenstvu su:

U seniorskoj konkurenciji;

·       Dino Sinovčić, S6 (100 m leđno-1.mjesto),

·       Ante Rađa, S7 (50 m leđno-1.mjesto, 100 m leđno-1.mjesto),

·       Leonardo Renić, S6-SB5 (50 m slobodno-1.mjesto, 50 m prsno 1.mjesto, 100 m prsno 1.mjesto),

·       Baldo Jurišić, SB6 (50 m prsno-1.mjesto),

·       Maša Bulatović, S6 (100 m slobodno-1.mjesto, 100 m prsno-1.mjesto),

·       Julija Drpić, SB14 (50 m prsno-3.mjesto),

·       Nikola Šarić, S14-SB14 (100 m slobodno-2.mjesto, 50 m prsno-2.mjesto),

·       Josip Čondić, S14 (50 m leđno-3.mjesto),

·       Željko Zlatar, SB14 (50 m prsno-3.mjesto),

·       Blaž Jovanoski, SB14 (100 m prsno-3.mjesto).

 

U juniorskoj konkurenciji:

·       Julija Drpić, S14-SB14 (100 m slobodno-2.mjesto, 50 m prsno-2.mjesto, 100 m prsno-2.mjesto, 50 m slobodno-3.mjesto, 50 m leđno-3.mjesto),

·       Baldo Jurišić, SB6 (50 m prsno-1.mjesto),

·       Antonio Bošnjak, S14-SB14 (50 m leđno-2.mjesto, 50 m prsno-2.mjesto, 50 m slobodno-3.mjesto),

·       Blaž Jovanoski, S14-SB14 (50 m prsno-1.mjesto, 100 m prsno-1.mjesto, 100 m leđno-2.mjesto, 100 m slobodno-3.mjesto).

 

Čestitke klubu i plivačima na ostvarenim uspjesima!

Galerija

  • Deveti put za redom Split je bio domaćin Otvorenom prvenstvu Hrvatske plivača s invaliditetom
  • Deveti put za redom Split je bio domaćin Otvorenom prvenstvu Hrvatske plivača s invaliditetom
  • Deveti put za redom Split je bio domaćin Otvorenom prvenstvu Hrvatske plivača s invaliditetom
  • Deveti put za redom Split je bio domaćin Otvorenom prvenstvu Hrvatske plivača s invaliditetom